Wiadomosc dla Ciebie! Najlepsza wiadomość na świecie we własnym języku [Polish/Polski]

Please first read:
Attention, the following translation of the message has been automatically translated. The text may therefore contain errors. It is a temporary rough translation.
But you are free to share the text for non-profit purposes!
Please also read the article with more explanation: Explanation on the Temporary Rough Translations

Bitte vorher lesen:
Achtung, die folgende Übersetzung der Botschaft wurde automatisch übersetzt. Der Text kann deshalb Fehler enthalten. Es handelt sich um eine vorübergehende Rohübersetzung.
Du darfst den Text trotzdem gerne für nichtkommerzielle Zwecke weiterverbreiten!

Bitte lies auch den Artikel mit weiteren Erklärungen dazu: Erklärung zu den vorübergehenden Rohübersetzungen

Przeczytaj najpierw:
Uwaga, poniższe tłumaczenie wiadomości zostało przetłumaczone automatycznie. Tekst może zatem zawierać błędy. To jest tymczasowe tłumaczenie surowe.
Nadal możesz rozpowszechniać tekst w celach niekomercyjnych!
Przeczytaj również artykuł w celu uzyskania dalszych wyjaśnień: Wyjaśnienie tymczasowych nieprzetworzonych tłumaczeń

zawartość

krótka wersja

wiadomosc dla Ciebie!

Najlepsza wiadomość na świecie we własnym języku

Następujące przesłanie już fundamentalnie zmieniło życie miliardów ludzi. Twoje życie może zmienić się na zawsze na lepsze!
Poświęć ten czas, bo warto.

 

 

Z www.message-for-you.net

Czy zastanawiasz się czasem, dlaczego na tym świecie jest tyle zła? Dlaczego całe cierpienie? A jak możesz żyć na tym świecie z radością?

W tym przesłaniu chcę wam opowiedzieć, jak zło przyszło na ten świat. Ale także jak możesz osobiście to przezwyciężyć i uzyskać prawdziwą, trwałą radość życia.

Był anioł w niebie, który zasiadał nad tronem Boga. Aniołem był Szatan. Ale Szatan stał się dumny. Z własnej woli wybrał bunt przeciwko Bogu.

 

 

Dlatego Bóg wyrzucił szatana z nieba. 

 

Jednak sam Bóg jest dobry, poza Nim nie ma dobra. Tak więc szatan stracił chwałę, jaką miał u Boga. I tak wraz ze swoim upadkiem szatan sprowadził na świat zło.

Kusił też pierwszych ludzi, by zbuntowali się przeciwko Bogu. Sam Szatan jest zgubiony na zawsze i stara się trzymać ludzi z dala od Boga, aby byli zgubieni, a nie zbawieni.

 

Nasze błędy, nasza wina – kiedy kłamiemy, kradniemy, mamy złe myśli lub złe słowa… wszystko to oddziela nas od kontaktu z Bogiem.

 To na razie zła wiadomość, ale na tym się nie kończy. Istnieje proste rozwiązanie tego problemu. A to rozwiązanie ma imię: Jezus

Ponieważ Bóg nas kocha! I daje każdemu człowiekowi przynajmniej jedną szansę w życiu na zaakceptowanie tego rozwiązania. Ta wiadomość to Twoja szansa!

 

 

 

Najpierw chciałbym wam dokładnie powiedzieć, kim jest Jezus:

Ojciec Niebieski, Jezus i Duch Święty to Bóg. Istnieją trzy Osoby Boskie, które razem tworzą Trójcę. Ta jedność czyni Boga. Tak więc Jezus jest wieczny i wszechmocny. I jest Stwórcą.

Ale Jezus przyszedł dobrowolnie około 2000 lat temu jako prawdziwa ludzka istota na ten świat.

 

 

 

 

 

Został poczęty z Ducha Świętego i narodzony z dziewicy. Żył ludzkim życiem bez wad iw doskonałej duchowej relacji z Ojcem. Pokazał światu, jaki jest Bóg…

Potem umarł dobrowolnie i za naszą winę i błędy na krzyżu. Trzeciego dnia powstał z grobu. A później ponownie wrócił do Ojca Niebieskiego.

Dlaczego to zrobił? Poszedł na krzyż, aby ponieść całą winę w twoim imieniu. Abyś mógł być od tego WOLNY! Ale sam decydujesz, czy przyjmiesz ten prezent, czy nie.

 

 

To znaczy: Jak decydujesz?

Czy przyjmujesz dar Boży?
Jeśli tak, to zostaniesz zbawiony i staniesz się dzieckiem Bożym!

Czy odrzucasz dar Boży?
Wtedy pozostajesz zagubiony. Oznacza to również późniejsze po śmierci wieczne oddzielenie od Boga w głębokiej ciemności.

Możesz przyjąć Boży dar dla ciebie TERAZ! Możesz też zostawić to w kącie i zapomnieć o tym… Ale bądź świadomy konsekwencji.

Właśnie teraz, dzisiaj jest chwila, w której możesz powiedzieć: „Tak Jezu, chcę Ci dać moje życie!”
W momencie Twojego nawrócenia do Jezusa, Duch Święty przyjdzie i pozostanie w Tobie. Przez Niego jesteście duchowo, wewnętrznie narodzeni na nowo – i narodziliście się jako dziecko Boże w niebiańskiej rodzinie!

Teraz dołącz do mnie w modlitwie na krzyżu.

Zaczynam od modlitwy i wypowiadam ją zdanie po zdaniu, abyście mogli ją wypowiedzieć (na głos!).

Poniższa modlitwa nie jest formułą, ale sugestią. Możesz także zaprosić Jezusa do swojego życia słowami, które sam sformułowałeś. Najważniejsza jest Twoja decyzja. Wciąż módl się GŁOŚNO, nie tylko w myślach. Głośna modlitwa jest w tym przypadku spowiedzią przed światem fizycznym i duchowym.

„Drogi PANIE JEZU,

Teraz chcę wierzyć jak dziecko, że mogę cię poznać. Że zapłaciłeś za moją winę, za moje słabości. A więc teraz obwiniam was wszystkich.

(Powiedz Mu wszystko konkretnie i daj Mu to!
Powiedz Mu: „Jezu, to i tamto nie było w porządku… leżałem tam…” itp.)

Dziękuję Jezu za przebaczenie! Jezu, teraz przyjmuję Cię jako przewodnika w życiu! I proszę Cię, daj mi swojego Ducha Świętego! Dziękuję za uratowanie mnie teraz i uczynienie mnie swoim dzieckiem!

AMEN.”

Jeśli właśnie tak się pomodliłeś, to chcę ci pogratulować! Ponieważ nie zgubisz się, jeśli oddałeś swoje życie Jezusowi właśnie teraz!

Powiedz innym o swojej decyzji dla Jezusa! Możesz również polecić tę wiadomość.

Jeśli nadal masz pytania, zachęcam do wysłuchania lub przeczytania szczegółowej wersji wiadomości. Znajdziesz je na naszej stronie.

Na naszej stronie znajdziesz również więcej informacji o tym, jak teraz możesz naśladować Jezusa.

Po prostu przejdź do:

www.message-for-you.net/discipleship

Życzymy Ci dużo radości i błogosławieństw na Twojej drodze z Jezusem!

Zachęcamy do rozpowszechniania tej wiadomości do celów niekomercyjnych bez modyfikacji. Inne zastosowania i zmiany wymagają pisemnej zgody www.message-for-you.net. Dostępne również w innych językach oraz w innych wersjach (np. jako pliki audio, wideo, wersja szczegółowa, wersja skrócona, wersja dla dzieci i inne) oraz w niektórych językach w formie nieformalnej (Du) i formalnej (Sie).

Wersja szczegółowa

wiadomosc dla Ciebie!

Najlepsza wiadomość na świecie we własnym języku

Wersja długa (część 1)

Następujące przesłanie już fundamentalnie zmieniło życie miliardów ludzi. Twoje życie może zmienić się na zawsze na lepsze!

Poświęć ten czas, bo warto.

NIE reklamujemy żadnej sekty.
Poprzez to przesłanie chcemy pomóc ludziom przeorientować swoje życie (i życie innych ludzi) w kierunku osoby Jezusa.

Z www.message-for-you.net
(Dostępny również w innych językach.)

Wiele osób pisze do mnie w naszej służbie w Internecie. A potem często zadaję im pytanie: „Czy już świadomie oddaliście swoje życie Jezusowi?”, a wielu wtedy mówi: „Tak, oczywiście modlę się każdego wieczoru”, „Zawsze modlę się przed pójściem spać.”, „Często rozmawiam z Bogiem” lub też: „Wierzę w Boga”. A potem mówią: „Tak, oczywiście oddałem już swoje życie Jezusowi”.

Odpowiedzi są bardzo różne. Niektórzy mówią też: „Tak, zostałem ochrzczony jako dziecko…”. A niektórzy mówią: „Tak, Jezus jest dobrym nauczycielem duchowym/ dobrym człowiekiem/ dobrym przykładem…”. Są więc bardzo różne odpowiedzi. Ale tych ludzi łączy jedno: jeszcze nie oddali świadomie swojego życia Jezusowi. W pewnym sensie wierzą w Niego i modlą się od czasu do czasu, ale jeszcze nie oddali Mu swojego życia.

Aby to zrozumieć, chciałbym Ci to wyjaśnić za pomocą maratonu. Biegacze czekają, aż sędzia da sygnał do startu. A potem zaczynają biec. A teraz wyobraź sobie, że jesteś jednym z tych biegaczy. I nie czekasz na sygnał do startu, po prostu zaczynasz biec…

I biegasz i biegasz i biegasz… I naprawdę próbujesz. Używasz całej swojej siły! I cieszysz się, bo już widzisz finisz… Ale pan na mecie mówi do Ciebie: „Przepraszam, nie mogę dać Ci medalu zwycięzcy”. A ty mówisz: „Co?! Dlaczego nie? Biegałem tak jak inni!”

A mężczyzna mówi do ciebie: „Tak, ale zacząłeś biec bez sygnału startu! Twoja rasa jest nieważna. Niestety go zgubiłeś.”

I dokładnie tak samo jest z wiarą w Jezusa bez oddania Mu swojego życia. To jak maraton bez startu.

Ale Jezus chce, abyś odniósł zwycięstwo. I jako wieczny zwycięzca, a nie wieczny przegrany. Naprawdę chce, żebyś otrzymał medal tego zwycięzcy. Abyś mógł być z Nim na zawsze! A to obejmuje poddanie się życiu.

I pewnie zastanawiasz się, jak wygląda to oddanie życia Jezusowi. A co to oznacza z „sygnałem startu”. I chciałbym wam dokładnie powiedzieć, kim jest Jezus.

 

Kim jest Jezus dla ciebie osobiście?

Czy był dobrym człowiekiem? Dobry nauczyciel?

– Gdzie może być ciekawie posłuchać Kazania na Górze… Czy jest jednym z wielu mistrzów duchowych? Więc czy jest on zgodny z Buddą, Mahometem itd…? Czy jest dla ciebie założycielem religii? Chciałbym wam powiedzieć, kim NAPRAWDĘ jest Jezus.

Kim jest Jezus?

Ojciec Niebieski, Jezus i Duch Święty to Bóg. Istnieją trzy Osoby Boskie, które razem tworzą Trójcę. Ta jedność czyni Boga. Tak więc Jezus jest wieczny i wszechmocny. I jest Stwórcą.Ale Jezus przyszedł dobrowolnie około 2000 lat temu jako prawdziwa ludzka istota na ten świat.Został poczęty z Ducha Świętego i narodzony z dziewicy. Żył ludzkim życiem bez wad iw doskonałej duchowej relacji z Ojcem. Pokazał światu, jaki jest Bóg…

Potem umarł dobrowolnie i za naszą winę i błędy na krzyżu. Trzeciego dnia powstał z grobu. A później ponownie wrócił do Ojca Niebieskiego.

Za chwilę powiem ci więcej o tym, dlaczego Jezus to zrobił – i co to dla ciebie oznacza…

Tak więc Jezus przyszedł na ten świat jako istota ludzka, taka jak my. Żył jak my. Tylko z jedną wielką różnicą: był całkowicie czysty, pełen miłości i prawdy. Nigdy nie kłamał, zawsze mówił prawdę. Powiedział nawet o sobie, że jest uosobieniem prawdy! Kto może tak twierdzić? Czy możesz powiedzieć, że jesteś uosobieniem prawdy? Czy miłość osobiście? … Jezus powiedział to o sobie! I powiedział: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem!”

A potem powiedział coś bardzo ważnego: „…Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie!” I to jest bardzo ważne, o to właśnie chodzi.

Tak więc Jezus jest tym, który chce wziąć cię za rękę i powiedzieć: „Przyjmij mnie, a poprowadzę cię do Ojca niebieskiego! Zabiorę cię do nieba, do mojego królestwa!”

To jest poddanie się życiu – powiedz mu (np.): „Tak, chcę tego! Chcę być z tobą na zawsze! Nie tylko od czasu do czasu w życiu codziennym… nie tylko w niedziele… na zawsze! Chcę, żebyś był moim przewodnikiem w życiu. Że jesteś moim dobrym pasterzem, a ja twoją owcą, która podąża za tobą. Który słyszy twój głos, który naprawdę chce żyć z tobą w pełni!”

To przesłanie jest o wiele głębsze… I chcę ci pokazać, co Jezus zrobił DLA CIEBIE.

Chciałbym wam pokazać krzyż. Wszystko rozstrzyga się na krzyżu. Możesz zapytać: „Czy to nie była tylko straszna śmierć? Co to ma wspólnego ze mną?”

Powiedziałem wcześniej, że Jezus żył w czystości, w miłości. Jak żaden inny człowiek! Bez winy, bez winy. Ale Jezus nie przyszedł na ten świat tylko po to, by pokazać nam, jak żyć. Ale także umrzeć za nas na krzyżu.

Ponieważ my, ty i ja, my wszyscy, zawsze popełniamy błędy. Nie jesteśmy idealni. Ale Jezus przyszedł do nas jako doskonały człowiek! Jezus jest doskonały! Ale nasze błędy, nasza wina – kiedy kłamiemy, kradniemy, mamy złe myśli lub złe słowa… wszystko to oddziela nas od kontaktu z Bogiem. To tak, jakby coś przepychało się między nami. I stało się coraz bardziej…
A Jezus może przywrócić ten kontakt! Chce wziąć cię za rękę i powiedzieć: „Chodź, zabiorę cię z powrotem tam, gdzie naprawdę należysz, do twojego niebiańskiego domu!” On nie chce, żebyś się zgubił. Poczucie winy oddzieli cię od Boga na zawsze. Jeśli jej nie postawisz na krzyżu. Może myślisz: „Właściwie jestem dobrą osobą…?! To nie moja wina?!” Potem pomyśl o tym, gdzie kłamałeś… gdzie nie powiedziałeś prawdy.

Chciałbym wam teraz opowiedzieć, jak zło przyszło na ten świat.

Jak poczucie winy pojawiło się na świecie?

Był anioł w niebie, który zasiadał nad tronem Boga. Aniołem był Szatan.

Ale Szatan stał się dumny. Z własnej woli wybrał bunt przeciwko Bogu. Dlatego Bóg wyrzucił szatana z nieba.
Jednak sam Bóg jest dobry, poza Nim nie ma dobra. Tak więc szatan stracił chwałę, jaką miał u Boga. Ponieważ wybrał zło.
I tak wraz ze swoim upadkiem szatan sprowadził na świat zło. Kusił też pierwszych ludzi, by zbuntowali się przeciwko Bogu. Znalazły się pod panowaniem Szatana i pod panowaniem zła… Sam Szatan jest stracony na zawsze i stara się trzymać ludzi z daleka od Boga, aby byli zgubieni, a nie zbawieni.

Dlatego Jezus przyszedł na ten świat i mówi do nas: „Chcę, abyście powrócili do mnie, abyśmy mogli ponownie nawiązać głęboką przyjaźń!” A potem poszedł za ciebie na krzyż: „Tam, na krzyżu, biorę na siebie całą tę winę!”

Nosił także twoje urazy psychiczne. Widział to wszystko i mówi ci: „Nie chcę, abyś był w wiecznej żałobie! Chcę Ci dać moją radość!” Zabrał twój żal, twój ból, twoją samotność. Widzi to wszystko! Nie dba o ciebie! Poszedł po to na krzyż. I mówi ci: „Słuchaj, już wszystko dla ciebie zrobiłem! Proszę zaakceptuj to!” I chce ci dać Swoją miłość. Okazał swoją miłość na krzyżu. Mówi: „Spójrz, na krzyżu widzisz, jak bardzo Cię kocham!

To znaczy: Jak decydujesz?

Czy przyjmujesz dar Boży? Jeśli tak, to zostaniesz zbawiony i staniesz się dzieckiem Bożym!

Czy odrzucasz dar Boży? Wtedy pozostajesz zagubiony. Oznacza to również późniejsze po śmierci wieczne oddzielenie od Boga w głębokiej ciemności.

Możesz przyjąć Boży dar dla ciebie TERAZ! Możesz też zostawić to w kącie i zapomnieć o tym…
Ale bądź świadomy implikacji.

Właśnie teraz, dzisiaj jest moment, w którym możesz powiedzieć: „Tak Jezu, chcę Ci oddać moje życie!”

Co się stanie, gdy nawrócisz się do Jezusa?

W momencie twojego nawrócenia do Jezusa, Duch Święty przyjdzie i pozostanie w tobie.
Przez Niego jesteście duchowo, wewnętrznie narodzeni na nowo – i narodziliście się jako dziecko Boże w niebiańskiej rodzinie! Twój tak zwany „stary człowiek” umiera wtedy duchowo z Jezusem na krzyżu i otrzymujesz od Niego nowe życie. Daje to zupełnie nową tożsamość – od dziecka żebraka do dziecka króla!

Jako dziecko Boże możesz wtedy żyć w mocy Ducha Świętego – i nie musisz już żyć pod panowaniem zła! (Wciąż będziesz miał wolną wolę do tego) A Jezus daje ci również Swoją moc wyrywania ludzi z rąk szatana!

Teraz dołącz do mnie w modlitwie na krzyżu.

Zaczynam od modlitwy i wypowiadam ją zdanie po zdaniu, abyście mogli ją wypowiedzieć (na głos!).

Poniższa modlitwa nie jest formułą, ale sugestią. Możesz także zaprosić Jezusa do swojego życia słowami, które sam sformułowałeś. Najważniejsza jest Twoja decyzja. Jezus widzi twoje serce, wie, co masz na myśli. Wciąż módl się GŁOŚNO, nie tylko w myślach. Głośna modlitwa jest w tym przypadku spowiedzią przed światem fizycznym i duchowym.

„Drogi PANIE JEZU,

Chcę teraz wierzyć jak dziecko, że mogę cię poznać. Że zapłaciłeś za moją winę, za moje słabości. I dlatego oddaję Ci teraz wszystko, wszystko, co mnie obciąża, wszystko, co mam przy sobie. Dam ci wszystko, co do tej pory zrobiłem źle.

(Powiedz Mu wszystko konkretnie i oddaj Mu to! Powiedz Mu: „Jezu, to i tamto było nie w porządku… skłamałem…” itd.
Kiedy oddasz Mu wszystko, Jego krew pokrywa całą winę. Jego krew pokrywa ciebie.)

Dziękuję Jezu za przebaczenie mi teraz! Dzięki za umycie mnie do czysta! Jezu, przyjmuję Cię teraz jako mojego przewodnika w życiu! Jako mój Pan! Jako mój zbawiciel! I proszę Cię: wejdź do mojego życia! I proszę Cię, daj mi swojego Ducha Świętego! Napełnij mnie Twoim Duchem Świętym! Dzięki za uratowanie mnie teraz! Dziękuję, że jestem teraz Twoim dzieckiem!

AMEN.”

Jeśli właśnie tak się pomodliłeś, to chcę ci pogratulować! Ponieważ wtedy stałeś się wiecznym zwycięzcą. Potem czekałeś na „sygnał startu” i wyruszałeś. „Wyścig” jest teraz ważny!

I chcę wam powiedzieć to z Ewangelii Jana 3:16: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

Oznacza to, że nie zgubisz się, jeśli oddasz swoje życie Jezusowi właśnie teraz! Teraz jest bezpiecznie, teraz możesz mieć „pewność zbawienia”. „Gwarancja zbawienia” oznacza, że ​​masz 100% pewności, że pójdziesz do nieba. I nie z osiągnięć, ale dlatego, że zaakceptowałeś to, co Jezus uczynił dla ciebie na krzyżu! Jesteś teraz zbawiony. – Z łaski. Ponieważ przyjąłeś Jego dar.

Ale teraz idzie jeszcze dalej. Bo teraz już tylko zrobiłeś swoją drogę. Teraz chodzi o sukcesję. On jest dobrym pasterzem, a ty podążasz za nim. A jak to dokładnie wygląda, powiem ci w drugiej części.Powiedz innym o swojej decyzji dla Jezusa! Możesz również polecić tę wiadomość.
A teraz druga część o sukcesji…
wiadomosc dla Ciebie!

Najlepsza wiadomość na świecie we własnym języku

Jak postępować (część 2 wiadomości)

To druga część największego przesłania na świecie, które fundamentalnie zmieniło życie miliardów ludzi.

Z www.message-for-you.net

(Dostępny również w innych językach.)

Jeśli nie oglądałeś ani nie słuchałeś pierwszej części tej wiadomości, zrób to najpierw.

A teraz druga część…

 

Tak więc krzyż jest punktem wyjścia. A jeśli oddałeś swoje życie Jezusowi, to podjąłeś właściwą decyzję!

A teraz to trwa. Kiedy oddałeś swoje życie Jezusowi, (w przenośni) wziąłeś swój plecak i opróżniłeś go. W twoim plecaku było dużo śmieci, których już nie potrzebujesz. A ty powiedziałeś: „Jezu, daję ci to wszystko!” Oddałeś Mu to wszystko. A jak już powiedziałem, były w nim rzeczy, których już nie potrzebujesz (np. poczucie winy, urazy psychiczne itp.).

To, co Jezus chce teraz zrobić, to: chce uzupełnić twój plecak!

Chce dać ci przydatne rzeczy do zabrania ze sobą. Jak zapasy podróżne, których potrzebujesz w podróży.

Przede wszystkim oczywiście bardzo ważne jest, aby mieć ze sobą coś do picia. Abyś nie umarł z pragnienia po drodze. Symbolicznie pokażę Ci bidon ze świeżą, czystą, zdrową wodą. Woda reprezentuje Ducha Świętego. Kiedy oddałeś swoje życie Jezusowi, Duch Święty wszedł w ciebie.

Duch Święty jest wtedy w tobie, ale możesz być napełniony Nim raz za razem. „Pij” od niego, że tak powiem. Dlatego tak ważne jest, abyś także pił tę żywą wodę… i w ten sposób zawsze byłaś przez nią orzeźwiona.
Duch Święty jest osobą, jest Bogiem. Ale możesz też doświadczyć Jego mocy, napełnić się Nim i, że tak powiem, wypić Jego moc.
Dla uczniostwa ważne jest również, abyś został ochrzczony w Duchu Świętym. Abyś był zanurzony w Jego mocy. Oznacza to również „ chrzest w Duchu ” lub „chrzest w Duchu Świętym”. Szerzej o chrzcie Ducha piszę w artykule na naszej stronie internetowej. Proszę, spójrz na to.

Następnie oczywiście ważne jest, abyś wiedział, dokąd zmierzasz. Jezus daje ci wskazówki, że tak powiem.

Te wskazówki oznaczają Biblię lub Słowo Boże.

Być może myślisz: „Ale ja mam Biblię i czytałem ją wiele razy, ale po prostu jej nie rozumiem!” To dlatego, że jedynym sposobem zrozumienia Biblii jest Duch Święty. Duch Święty odszyfruje dla ciebie słowo. I mówi ci, że tak powiem: „Wytłumaczę ci, jak czytać Biblię. Wyjaśnię ci, co to oznacza”. I nagle to tak, jak gdy widzisz światło i zdajesz sobie sprawę: „Hej, nagle wszystko jest dla mnie jasne!”
Możesz też poprosić Ducha Świętego, aby wyjaśnił ci kilka rzeczy: „Co oznacza ten tekst? A co to oznacza dla mnie osobiście?” Następnie ożywia Słowo dla ciebie. Więc nie jesteś sam na swojej drodze.

Następnie pokażę ci telefon komórkowy. To oznacza społeczność.
Jezus nie chce, abyś był sam na swoim spacerze. Oczywiście jest z tobą, ale chce, abyś miał również kontakt z innymi naśladowcami Jezusa. Że rozmawiasz z nimi, wymieniasz się z nimi pomysłami.
Społeczność z innymi chrześcijanami może być w kościele. Ale może to być również grupa domowa. Gdzie spotykasz chrześcijan w domu i razem czytacie Biblię, razem się modlicie itp.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to rozejrzeć się dookoła, aby zobaczyć, gdzie są inni chrześcijanie w twoim mieście lub w okolicy, z którą możesz się spotkać. Chciałbym wam dać wskazówkę, że ważne jest, aby mieli za podstawę Biblię i byli otwarci na Ducha Świętego.

Jest jeszcze czwarty punkt. Ten czwarty krok to chrzest wodny. Zanurzenie w wodzie.

Symbolizuje, że oddałeś swoje życie Jezusowi i teraz wszystko stało się nowe. Że twoje stare ja zostało ukrzyżowane, umarłeś z nim duchowo, a potem zmartwychwstałeś razem z nim! Reprezentuje śmierć i zmartwychwstanie.

Zanurzenie jest prawidłowym chrztem w wodzie i tak też czynili pierwsi chrześcijanie. Z drugiej strony chrzest dziecka lub pokropienie wodą jest niewłaściwe. Być może myślisz: „Byłem ochrzczony jako dziecko, to musi wystarczyć.” Nie, proszę, pozwól się ochrzcić prawidłowo i zgodnie z biblijną zasadą zanurzenia w wodzie. Po prostu idź i zobacz, czy są chrześcijanie, którzy mogą cię ochrzcić.

To są cztery kroki. A teraz wyruszasz z plecakiem.

Oczywiście prowiant podróżny nie pozostaje biernie w plecaku, potrzebujesz prowiantu podróżnego (bardzo praktycznego) w podróży. Zupełnie jak normalna wędrówka. Dlatego ciągle patrzysz na swoją mapę, na przykład: „Gdzie właściwie muszę się udać? PANIE, proszę mów do mnie!”
Bóg przemawia przez Biblię, ale także poprzez wrażenia, takie jak mentalne lub akustyczne słyszalne słowa, poprzez obrazy, wizje i sny. Może również rozmawiać z tobą przez inne osoby.
Na naszej stronie internetowej można znaleźć artykuły wyjaśniające na ten temat „Boże przemawia”, na przykład, jak prawidłowo sprawdzić swoje wrażenia (a mianowicie przeciwko Biblii i Bożemu charakterowi).
Poznaj Jego głos i odbierz go osobiście! Jesteś na dobrej drodze. Bo On jest Dobrym Pasterzem, a wy jesteście Jego owcami, które słyszą Jego głos.

Oczywiście ważne jest również, aby pić dalej. Aby być ciągle napełnionym Duchem Świętym. Żyć w Jego mocy, tak jak pierwsi chrześcijanie zostali napełnieni mocą Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Więcej informacji na temat chrztu Ducha i darów Ducha można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jak już wspomniano, ważna jest także społeczność z innymi chrześcijanami, podobnie jak chrzest wodny.

Możesz przeczytać pomocne artykuły na wszystkie te tematy dotyczące uczniostwa na naszej stronie internetowej.

Teraz krótki przegląd z etapami sukcesji:


Kolejność tych kroków nie jest krytyczna! Możesz więc najpierw zostać ochrzczony, a potem otrzymać Biblię. Albo możesz od razu zdobyć Biblię, a potem zostać ochrzczonym. Zdecyduj sam (również w modlitwie z Bogiem), co możesz najpierw zrobić. Ale: Wszystkie kroki są ważne dla sukcesji.

Jeszcze jedno: te kroki nie są konieczne do zbawienia. To znaczy: Jeśli już oddałeś swoje życie Jezusowi (jak wyjaśniłem w pierwszej części), to jesteś zbawiony. Ale kroki są stopniami posłuszeństwa. Powinieneś iść, jeśli chcesz być posłuszny Jezusowi. Ponieważ On nie tylko posyła cię na twoją drogę, ale daje ci zaopatrzenie na podróż. Kroki są dobrowolne, ale Jezus prosi o ich wykonanie.

Chcesz iść za Jezusem. On jest Dobrym Pasterzem i chcesz usłyszeć Jego głos. Chcesz wiedzieć, co jeszcze zaplanował dla ciebie osobiście (np. twoje osobiste powołanie). Chcesz wiedzieć, co On o Tobie mówi (tj. Twoją tożsamość w Nim). Chciałbyś wymienić się pomysłami z innymi i zapytać ich, na przykład: „Czego doświadczyłeś z Bogiem?” lub: „Co to i tamto oznacza w Biblii?” itp.

Tyle o uczniostwie… Bądź błogosławiony!

Na naszej stronie znajdziesz dalszą pomoc dotyczącą sukcesji.

Po prostu przejdź do:

www.message-for-you.net/discipleship

Znajdziesz tam również bezpłatne pliki do pobrania, materiały do ​​udostępnienia i wiele więcej!

Życzymy Ci dużo radości i błogosławieństw na Twojej drodze z Jezusem!

Zachęcamy do rozpowszechniania tej wiadomości do celów niekomercyjnych bez modyfikacji. Inne zastosowania i zmiany wymagają pisemnej zgody www.message-for-you.net. Dostępne również w innych językach oraz w innych wersjach (np. jako pliki audio, wideo, wersja szczegółowa, wersja skrócona, wersja dla dzieci i inne) oraz w niektórych językach w formie nieformalnej (Du) i formalnej (Sie).


Discover more from Message-For-You.net

Subscribe to get the latest posts sent to your email.